Volg ons op Bluesky Volg ons op Facebook Abonneer op onze RSS

Preview: He-Man and the Masters of the Universe Dragon Pearl of Destruction


Eigenlijk hadden we eind april al met He-Man moeten kunnen spelen. Maar het spreekt voor Mattel dat ze de release van Dragon Pearl of Destruction hebben uitgesteld om een zo goed mogelijke game af te leveren. Natuurlijk was een release ten tijde van de recente bioscoopfilm ideaal geweest om mee te liften op de hype die zo’n grote film met zich meebrengt. Maar de game is vooral gebaseerd op de cartoon uit de jaren tachtig, dus er lijkt geen He-Man overboord met het uitstel naar begin 2027. Op de Gamescom mocht ik een halfuurtje lekker brawlen en kijken wat de game te bieden heeft.


By the Power of Grayskull … He-Man lijkt een goede game te worden
He-Man and the Masters of the Universe lijkt een goede 2D-brawler te worden die de rijke historie van de wereld van MOTU op een leuke manier in beeld brengt. Tijdens onze speelsessie wisten GJ en ik het eerste level te voltooien. Een vluchtige blik op de landkaart liet een tiental locaties zien die je moet bezoeken tijdens het verhaal. Van het Paleis van Eternos tot Castle Grayskull en Snake Mountain, voor de fans van de oude speelsets uit de jaren tachtig zijn er heel veel herkenbare gebieden om te verkennen. Het level in het Paleis van Eternos liet ons een aantal nieuwe dingen ontdekken. Zo zijn er meerdere robots die je met een rake klap van He-Man’s zwaard doormidden kunt slaan, zijn er edelstenen te vinden die je aan het einde van een level kunt gebruiken om je gekozen held sterker te maken en kwamen we er dankzij een van de aanwezige ontwikkelaars ook achter dat je door op het juiste moment te blokken een parry kunt gebruiken om je tegenstanders extra schade toe te brengen.


Tof solo, maar leuker met vrienden
Door ons langzaam maar zeker een weg door de tegenstanders te slaan en geregeld tegenstanders in de lucht hoog te houden, werd al snel duidelijk dat Dragon Pearl of Destruction leuk is om solo te spelen, maar nog beter uit de verf komt als je het samenspeelt met een vriend. Op dit moment lijkt dat beperkt tot een tweetal spelers, maar omdat je minstens vier personages hebt om uit te kiezen – met He-Man, Man-At-Arms, Teela en She-Ra – hoop ik dat de uiteindelijke game een optie zal bieden om dat met vier spelers te kunnen doen. Op het grafische vlak lijkt de game een speelbare versie van de tekenfilm uit 1983, gecombineerd met de details van de latere versies uit bijvoorbeeld 2002 of het meer recente Netflix werk van Kevin Smith uit 2021.

Het formaat van de personages is ook vrij groot in vergelijking met veel andere hedendaagse brawlers zoals Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge of Mighty Morphin Power Rangers: Rita’s Rewind. Wat ik ook erg tof vond was dat er op een gegeven moment een mogelijkheid bestond om Prins Adam’s kat Cringer om te toveren tot Battle Cat en dat je vervolgens op zijn rug door het level kunt rijden. Grappig genoeg heeft elk speelbare personage die mogelijkheid, dus toen ik even niet oplette zag ik GJ met mijn grote groene strijdkat aan de haal gaan.


Je komt ver met button-bashen, maar de eindbazen moet je tactischer benaderen
Na de hordes van Skeletor allemaal een flink pak slaag te hebben gegeven kwam het level tot een einde door een gevecht met Trap-Jaw. Hier werd wel meteen duidelijk dat je niet zomaar blind op knoppen kunt rammen om het gevecht tot een goed einde te brengen. Trap-Jaw blokkeert namelijk geregeld aanvallen. Maar door veel te bewegen, en zelf op het juiste moment aan te vallen, kun je zijn aanvalsroutines ontregelen en hem om de zoveel tijd een flinke oplawaai verkopen. Uiteindelijk wisten we Trap-Jaw uit te schakelen en werd het ook meteen duidelijk dat de edelstenen die je tijdens een level verzamelt, gebruikt kunnen worden om bepaalde upgrades voor He-Man en zijn vrienden vrij te spelen. Van meer schade toebrengen tot het vergroten van je levensbalk; het is duidelijk dat er toch een zekere mate van replaywaarde in Bitmap Bureau’s Dragon Pearl of Destruction te vinden zal zijn.

Voorlopig oordeel
He-Man and the Masters of the Universe: Dragon Pearl of Destruction lijkt op het eerste oog misschien een hele simplistische brawler, maar weet qua gameplay toch een stuk meer diepgang te bieden dan verwacht. Helaas is er op dit moment nog geen concrete releasedatum, behalve ‘vroeg 2027’. Maar wat we hebben kunnen spelen laat in ieder geval zien dat Mattel en Bitmap Bureau de juiste intenties hebben om een goede He-Man-titel af te leveren. En tja, dan moeten we maar even iets langer wachten tot het zover is. Dragon Pearl of Destruction lijkt in ieder geval het wachten waard.

Gerard Olsder (Ollie1981)

Docent Engels en Game Journalist met een passie voor videogames, boardgames, comics, Lego en BigMacs.

Aantal keer bekeken: 104

Laatste reacties


Er is nog niet gereageerd.