Volg ons op Bluesky Volg ons op Facebook Abonneer op onze RSS
Super Mario Bros. Wonder - Nintendo Switch 2 Edition (Switch2)
60 100 1

Review Super Mario Bros. Wonder - Nintendo Switch 2 Edition (Switch2)

Het fantastische Super Mario Bros. Wonder uit 2023 is het volgende spel van Nintendo dat een Switch 2-update ontvangt. In de trailers lijkt de focus voornamelijk te liggen op het samen spelen van minigames en minder op nieuwe werelden met nieuwe levels. Is Bellabelpark een waardevolle toevoeging of kun je deze beter laten lopen?


Super Mario Bros. Wonder - Party Edition?
Als je geïnteresseerd bent in een review van Super Mario Bros. Wonder, dan zou ik de review van collega David even teruglezen. Ik ga alleen in op wat er te beleven is in Bellabelpark. Bij het opstarten van de uitbreiding is het al snel duidelijk dat het voornamelijk draait om het spelen van verschillende minigames met vrienden. Dit kan zowel online als offline. Nintendo heeft wel de vreemde keuze gemaakt om een deel van de minigames alleen beschikbaar te maken in de online modus. Het zijn in de basis simpele minigames die je tegen elkaar of samen speelt. Je speelt door levels variërend in lengte en moeilijkheidsgraad en voert daarbij een opdracht uit. Denk aan het verzamelen van zoveel mogelijk muntjes of op een Yoshi zitten en zoveel mogelijk appels moeten eten. Deze minigames vonden mijn vriendin en ik niet superleuk; we hadden meer plezier in de minigames waarin je samen moet werken. Zo moet je een bom door een level heen manoeuvreren voordat die afgaat. Alleen bepaalt het spel wie de bom moet dragen. Dit kan hilarische momenten opleveren. Hetzelfde geldt voor een andere minigame waarbij je Toad door een level beweegt, waarbij de eerste persoon zorgt voor het springen en de ander voor het bewegen van Toad. Ondanks dat sommige minigames leuk zijn, zijn ze niet zo leuk dat ik hier uren in zou stoppen. In dat geval zou ik eerder iets als Super Mario Party opstarten. Al kan ik mij voorstellen dat dit leuk kan zijn ter afwisseling van de normale levels als je speelt met (kleine) kinderen.

Deze uitbreiding voegt diverse manieren toe om Super Mario Bros. Wonder toegankelijker (of gemakkelijker) te maken. Zo is er een geassisteerde modus beschikbaar die je kan helpen om door moeilijke delen heen te komen. Tevens zijn er nieuwe badges toegevoegd, die een samensmelting zijn van twee reeds bestaande badges. Op deze manier krijg je dus twee powers voor de prijs van één. Op deze manier kun je bijvoorbeeld verder springen en overleef je een misstap in een gat. In Super Mario Bros. Wonder waren dit twee aparte badges.  


Koopalings
Gelukkig heeft Nintendo ook nieuwe traditionele levels toegevoegd met een kort verhaal. De Koopalings zijn ervandoor gegaan met de bellabel-bloemen en aan jou de taak om deze terug te vinden. Dit resulteert in zes nieuwe levels met aan het einde een eindbaasgevecht tegen een koopaling. De bellabel-bloemen geven de Koopalings allerlei rare krachten, waardoor deze levels leuk zijn om doorheen te spelen. Bovendiendoen de bloemen denken aan de wonderbloemen uit de rest van het spel. Een minpunt is dat deze levels relatief kort zijn. In totaal zul je ongeveer een uurtje zoet zijn als je Super Mario Bros. Wonder al gespeeld hebt. Als dat niet het geval is, speel je er eentje per wereld vrij en moet je dus iets meer geduld hebben.

Om in het bloementhema te blijven: Mario kan nu in een bloem veranderen! Dit is de nieuwe power-up die de uitbreiding toevoegt. Hiermee schiet hij bloemen de lucht in om vijanden aan te vallen. De nieuwe levels maken uiteraard goed gebruik van deze nieuwe power-up, maar ik vond hem niet zo leuk als de olifant uit de oorspronkelijke editie.  


Bloemen in bloei?
Overal zie je de bloemen terug. Bellabel-park staat vol met bloemen die nog niet tot bloei zijn gebracht. Door de minigames te spelen verdien je water, wat je aan de bloemen kunt geven. Ze komen dan tot bloei en geven je o.a. stickers, nieuwe badges en nieuwe instrumenten voor het Toad-orkest. Behalve de badges voegt dit alles weinig toe, naast dat de verzamelaar hier even zoet mee kan zijn.

Op grafisch gebied kan ik geen verschil zien tussen de Switch 2-versie en het origineel op de Switch. Ik heb Super Mario Bros. Wonder op de Switch gespeeld in 2023 en daarop was hij grafisch al fantastisch. Voor zover ik kan zien voegt de Switch 2-versie daar weinig tot niets aan toe.


Conclusie
Uiteindelijk moet ik concluderen dat het fantastische Super Mario Bros. Wonder een middelmatige uitbreiding heeft gekregen. Ik kan mij voorstellen dat dit voor (kleine) kinderen leuk kan zijn, maar voor de gemiddelde gamer zal dit onvoldoende zijn. De zes nieuwe levels zijn tof, maar hier ben je in een uurtje wel mee klaar. In theorie kun je uren speelplezier halen uit alle minigames, maar dat zal dan met (kleine) kinderen of de juiste vriendengroep moeten zijn. Ik zou deze uitbreiding alleen adviseren als je heel graag minigames wilt spelen en geen Super Mario Party hebt, anders zou ik op zoek gaan naar een Nintendo Switch-editie van Super Mario Bros. Wonder.

 

 

 

Pascal Jongsma (Catyrion)

Apotheker die natuurlijk games interessant vindt, maar daarnaast ook niet vies is van een bordspel of film.

Aantal keer bekeken: 4177 

Laagste 3 prijzen voor Super Mario Bros. Wonder - Nintendo Switch 2 Edition (Switch2)

68.95 3
Winkel Cijfer Levertijd Prijs Porto Totaal
GameResource 10
€  68.95€ 0.00   € 68.95
Bol.com 7.8
€  69.99€ 0.00   € 69.99
MediaMarkt 5.5
€  69.99€ 0.00   € 69.99

Meer prijzen 

Laatste reacties

avatar van Skull_kid
Skull_kid ( 40727   8) 25-03-2026 15:19
Rol: Forum Moderator
Ik had liever meer van de gewone levels gezien, dus de uitbreiding wordt 't niet voor mij.
avatar van Hylian_Knight
Hylian_Knight ( 4589   62) 25-03-2026 16:11
Oorspronkelijke game niet verder gespeeld dan de eerste 2 werelden, dus pak hem nu weer op met deze versie .
avatar van Xor
Xor ( 40910   2201) 25-03-2026 20:18
Voor de mensen die de upgrade pack niet voor €20 zouden halen, maar eventueel nog voor €10 n.a.v. deze review:
Quote:
Digitaal:
De Upgrade Pack is voor ¥1800(~€10,01) bij Amazon.co.jp*

*Belangrijke opmerking: Voor het bestellen van zo'n code heb je een creditcard nodig. Ik raad aan om geen wegwerp creditcard van Revolut te gebruiken. Dit omdat het misschien de kans kan vergroten dat jouw Amazon account wordt geblokkeerd en dat je geen toegang meer krijgt op jouw Amazon account. Dus je raakt dan je geld kwijt en je krijgt geen eShop code. Gewone NL creditcards zouden gewoon moeten werken(kon vaak fysieke games met mijn NL creditcard bestellen). En gebruik een random Japanse adres voor het aanschaffen van een eShop code.

Je ontvangt een eShop code voor de Japanse eShop. Je kunt of een nieuwe Nintendo account aanmaken voor Japanse games. Of je kunt jouw eigen Nintendo account van regio/land veranderen. Hiervoor moet je geen eShop tegoed op jouw huidige Nintendo account hebben. Het aanpassen van regio/land kun je via accounts.nintendo.com doen.

Na het toevoegen van de eShop code op de Japanse eShop, kan je weer van regio/land veranderen naar Nederland. De game zelf bevat de buitenlandse talen(Engels, Frans, Duits etc.). Dus het maakt niet uit of je de game op de Japanse/Amerikaanse etc. eShop koopt. Het enige wat je nog moet kijken, is of de game op de NL eShop als gekocht wordt aangegeven. Want zo niet, dan zullen de toekomstige DLC's misschien niet compatibel zijn wanneer je ze op de NL eShop aanschaft.
Gepost door: Xor op 02-02-2026 00:12
avatar van DaggieWaggie
DaggieWaggie ( 40802   67) 26-03-2026 07:56
Had wel in de titel mogen staan dat het een review is enkel over de DLC. Mensen zoals ik die alleen maar de klinkers uit teksten lezen, denken anders dat Mario Wonder een schijt spel is. Terwijl het één van de beste 2D Mario is sinds Super Mario World 2.
avatar van Rickk1986
Rickk1986 ( 973 ) 26-03-2026 10:07
Quote:
Had wel in de titel mogen staan dat het een review is enkel over de DLC. Mensen zoals ik die alleen maar de klinkers uit teksten lezen, denken anders dat Mario Wonder een schijt spel is. Terwijl het één van de beste 2D Mario is sinds Super Mario World 2.
Gepost door: DaggieWaggie op 26-03-2026 07:56

Eerste regel: 'Het fantastische Super Mario Bros. Wonder uit 2023 is het volgende spel van Nintendo dat een Switch 2-update ontvangt.
avatar van -marco-
-marco- ( 1508   3) 26-03-2026 11:01
Iets bekend over 60 dan wel 120 FPS?
avatar van LukkyNL
LukkyNL ( 361 ) 26-03-2026 11:28
Moet dit niet "Meetup in Bella Park" dlc review zijn? Nu staat dit voor de hele switch 2 editie...
avatar van DaggieWaggie
DaggieWaggie ( 40802   67) 26-03-2026 11:35
Quote:
Eerste regel: 'e aaie ue aio o. oe ui 2023 i e oee e a ieo a ee i 2-uae oa.
Gepost door: Rickk1986 op 26-03-2026 10:07
Zie je het probleem?
avatar van Rickk1986
Rickk1986 ( 973 ) 26-03-2026 11:56
Quote:
[..]

Zie je het probleem?
Gepost door: DaggieWaggie op 26-03-2026 11:35

Even aaien que? Wajow, o oke ui!
Zo ver kom ik...
Ja, ik snap de verwarring
avatar van Mi6chi6chi6
Mi6chi6chi6 ( 155 ) 26-03-2026 11:59
Quote:
Iets bekend over 60 dan wel 120 FPS?
Gepost door: -marco- op 26-03-2026 11:01
Ja, gisteren gezien in de digital foundry review. Helaas, zoals al verwacht, geen 120fps mode......
avatar van Bigds9fan
Bigds9fan ( 12195   15) 26-03-2026 14:54
Quote:
Had wel in de titel mogen staan dat het een review is enkel over de DLC. Mensen zoals ik die alleen maar de klinkers uit teksten lezen, denken anders dat Mario Wonder een schijt spel is. Terwijl het één van de beste 2D Mario is sinds Super Mario World 2.
Gepost door: DaggieWaggie op 26-03-2026 07:56

Het is inderdaad een geweldige game en bijna elk level doet iets nieuws met een unieke power-up. Twijfel of ik de game opnieuw speel in het oude save file of een 2de save start. Denk die laatste.
avatar van Muskusrat
Muskusrat ( 143   10) 26-03-2026 15:25
Quote:
Voor de mensen die de upgrade pack niet voor €20 zouden halen, maar eventueel nog voor €10 n.a.v. deze review:
[..]

Gepost door: Xor op 25-03-2026 20:18
Iemand dit ook daadwerkelijk wel eens gedaan? 10 euro vind ik het nog wel waard namelijk, maar dan moet het wel werken
avatar van Vizzie
Vizzie ( 421   1) 26-03-2026 15:46
Quote:
[..]

Iemand dit ook daadwerkelijk wel eens gedaan? 10 euro vind ik het nog wel waard namelijk, maar dan moet het wel werken
Gepost door: Muskusrat op 26-03-2026 15:25

Ik heb het gedaan. En lukte!!
avatar van Muskusrat
Muskusrat ( 143   10) 26-03-2026 20:03
Ook net gedaan via Xor zijn manier (bedankt Xor). Moest wel een paar uur wachten voordat de betaling (en mail) er door kwamen, maar uiteindelijk lijkt het te werken. Uitbreiding wordt nu gedownload en lijkt inderdaad ook in het Nederlands. Dus allen bedankt voor de tip, 10 euro is precies een goed bedrag voor deze Switch 2 versie en niet de standaard 20 euro.
avatar van Vlaggenroof
Vlaggenroof ( 108 ) 27-03-2026 23:24
Quote:
Voor de mensen die de upgrade pack niet voor €20 zouden halen, maar eventueel nog voor €10 n.a.v. deze review:
[..]

Gepost door: Xor op 25-03-2026 20:18

Bijkomend voordeel is dat je hem kan spelen zodra het in Japan 12 uur geweest is. Dat is bij ons 16:00 of 17:00, dus eerder spelen